«

»

Lip 04

Olej kokosowy – nietypowe zastosowania kosmetyczne

Olej kokosowy uznawany jest często za jednego z przedstawicieli grupy żywnościowej „Super food”. Jest to też jeden z najlepszych kosmetyków naturalnych. W formie nieprzetworzonej można go wykorzystywać zarówno do pielęgnacji skóry (doskonale nawilża) oraz włosów (sprawia, że są zdrowsze, nawilżone i przyjemne w dotyku). Jednak warto wiedzieć, jak jeszcze można wykorzystać olej kokosowy w codziennej pielęgnacji ciała.

Olej kokosowy polecany jest do pielęgnacji cery trądzikowej z uwagi na swoje właściwości antybakteryjne. Łagodzi także stany zapalne, co przyśpiesza gojenie niewielkich ranek.

Produkt ten może być również stosowany jako krem chroniący przed słońcem. Specjaliści wskazują, że daje on ochronę taką jak krem z filtrem SPF 10.

Dla wielu osób, z pewnością zaskoczeniem będzie fakt, że na bazie oleju kokosowego można przygotować pastę do zębów, która pomoże uzyskać piękny, nieskazitelnie biały uśmiech. W celu przygotowania takiej wybielającej pasty należy olej kokosowy połączyć z sodą oczyszczoną, ksylitolem oraz olejkiem eterycznym o właściwościach odświeżających i oczyszczających, może to być np. olejek miętowy.