«

»

Lip 14

Soki Bio

Specjaliści od żywienia zalecają jedzenie 5 porcji warzyw i owoców dziennie w celu zachowania zdrowia i witalności. Świetnym pomysłem na jedną taką porcję może być sok. Jednak wiele soków z supermarketów często ma w składzie wiele cukru i sztucznych dodatków, dlatego bardziej opłaca się postawić na soki bio. Są one przygotowywane ze składników pochodzących z upraw ekologicznych i nie zawierają chemicznych ulepszaczy, takich jak konserwanty, sztuczne barwniki czy aromaty. Dzięki temu są smaczne i bardzo zdrowe.

Na stronie internetowej suplementybio.pl znajduje się wiele rodzajów soków bio, więc każdy może tam znaleźć coś dla siebie. Są one sprzedawane w wygodnych litrowych butelkach. Aby móc cieszyć się jak najlepszymi efektami warto pić soki bio systematycznie. Nasz organizm na pewno odwdzięczy się za taki dobry nawyk świetnym zdrowiem, wyglądem i samopoczuciem.

A Ty, jaki sok wybierzesz?

Sok z granatu jest orzeźwiający i ma pyszny słodko-kwaśny smak. Pochodzi z ekologicznych upraw w Azerbejdżanie. Ma tylko 40 kcal w 100 ml, nie powoduje więc zwiększenia się masy ciała, co szczególnie ważne dla osób na diecie. Sok przynosi wiele korzyści dla naszego zdrowia: między innymi wzmacnia organizm, reguluje ciśnienie i oczyszcza organizm. Jest także produktem wartym stosowania w profilaktyce antynowotworowej, przy chorobach serca, miażdżycy czy cukrzycy oraz na potencję. Ponadto pomaga w regulacji cholesterolu. Poprawia również trawienie i, co bardzo ważne dla kobiet, wspiera w radzeniu sobie z bólami menstruacyjnymi oraz przy menopauzie.

Sok noni powstaje z dojrzałych owoców Tahiti (Polinezja Francuska) z uprawy ekologicznej. Ma niewiele kalorii oraz całą listę zalet zdrowotnych. Tak samo jak sok z granatu wzmacnia nasz organizm, reguluje ciśnienie, oczyszcza organizm i jest produktem polecanym do stosowania w profilaktyce antynowotworowej, przy chorobach serca i miażdżycy, niewłaściwym poziomie cholesterolu, cukrzycy oraz przy problemach z niewłaściwym metabolizmem, a także przy bólach menstruacyjnych i związanych z menopauzą. Poza tym powinny pić go osoby chore na astmę i alergicy, a także ci, którzy zmagają się z depresją.

Sok z aloesu (Aloe Ferox) przede wszystkim jest doskonałym źródłem błonnika, wspomaga oczyszczenie organizmu oraz pomaga w walce z nadwagą. Jest źródłem wiele witamin, aminokwasów, minerałów i białka.

Sok z Jagód Goji również ma niezwykle bogaty skład. Zawiera witaminę C, liczne minerały, białko, aminokwasy i nienasycone kwasy tłuszczowe, dzięki czemu doskonale wspomaga nasze zdrowie.

Sok z Gravioli między innymi wzmacnia układ odpornościowy, łagodzi skutki związane z chemioterapią, zabija pasożyty, bakterie i wirusy oraz poprawia samopoczucie.

Sok z Jagód Acai wyróżnia się choćby obecnością wapnia w składzie, który utrzymuje zdrowe zęby i kości oraz dużą zawartością flawonoidów i antocyjanidów. Jednymi z wielu zalet soku są: poprawa wzroku, wspomaganie procesu odchudzania oraz wspieranie naszego organizm w walce ze stresem.