«

Lut 14

Herbata z czystka – dlaczego warto ją pić?

Czystek należy do ziół o wielu właściwościach leczniczych. W ciągu kilku ostatnich lat herbata z czystka zyskuje coraz większą popularność. Roślina ta posiada właściwości w obszarze wzmocnienia układu odpornościowego człowieka. Regularne picie herbaty z czystka nie ma żadnych skutków ubocznych. Jest to bardzo istotne w wielu aspektach, również w takim, że herbaty z czystka nie da się przedawkować. Nawet picie dużej ilości herbaty nie przysparza żadnych problemów. Co ważne, herbatki z czystka można podawać również dzieciom już po skończeniu przez nie trzeciego miesiąca życia.

Herbatę z czystka powinno się pić z wielu powodów, najważniejsze z nich to:
– dobroczynne właściwości, w tym polifenole, które wspomagają walkę z drobnoustrojami przy różnorodnych infekcjach dróg oddechowych;

– właściwości oczyszczające organizm z toksyn;

– działanie, które rozpuszcza zatory oraz zakrzepy krwi;

– właściwości antyproliferacyjne oraz cytotoksyczność, które pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu prostaty;

– posiadanie szeregu właściwości antygrzybicznych, antybakteryjnych oraz antywirusowych, które pomagają w walce z takimi dolegliwościami jak: Łupież, egzema, łuszczyca, trądzik, infekcje różnego rodzaju, grzybice itp.;

– ma działanie przeciwzapalne oraz odmładzające organizm;

– działa wspomagająco przy leczeniu boreliozy oraz zapobiegawczo przed jej zachorowaniem;

– może być podawana zwierzętom domowym, aby ustrzec je prze pchłami oraz kleszczami;

– działa wybielająco na zęby, pomaga również utrzymać odpowiednią higienę jamy ustnej;

– regularnie pita herbata z czystka wspomaga regulowanie wydzielin ciała człowieka.

Właściwości prozdrowotnych jest bardzo dużo, jednakże trzeba pamiętać, że jednorazowe wypicie takiej herbaty nie przyniesie pożądanych efektów. Aby zmiany były widoczne, trzeba herbatę z czystka pić regularnie przez dłuższy czas, zwykle około 1 miesiąc. Po tym czasie efekty na pewno będą zauważalne.

Czystek można kupić np. w postaci ciętej czy też mielonej. Herbata to głównie kwiaty u liście. Można ją kupić w sklepach zielarskich, aptekach, a także sklepach ze zdrową żywnością.